Kāpēc meža apsaimniekošanu vērts uzticēt profesionāļiem?

Piesaistot meža apsaimniekošanai un uzturēšanai atbildīgu un profesionālu meža apsaimniekotāju, būsiet parūpējušies par pakāpenisku un stabilu meža atjaunošanu.

Kas jāzina par meža apsaimniekošanu?

Galvenokārt, veselīgs, ilgtspējīgs un vērtīgs mežs būs tikai tad, ja tas tiks kopts. Tas ir mīts, ka mežs kvalitatīvi atjaunojas pats no sevis, bez cilvēka iesaistes.

Meža ražības paaugstināšana 

Ierasts, ka meža apsaimniekotāji sastāda plānu (pieciem, desmit , divdesmit vai vairāk gadiem) un ar īpašnieku vienojas par darbībām, kas pakāpeniski paaugstinātu meža ražību un nākamās paaudzes, kurām mežs tiks atstāt mantojumu, saņemt to ne sliktākā apjomā un kvalitātē, kāds tas ir tagad.

Vislielākais finansiālais ieguvums

Meža apsaimniekošanu uzņēmumi veic, balstoties ne tikai uz nozares pieredzi, bet arī uz jaunākajiem pētījumiem un riska izvērtējumu, veiks aprēķinus un prognozes, kā gudrāk un saprātīgāk mežu sakopt, lai gūtu maksimāli lielāko finansiālo izdevīgumu no meža tagad un ilgtermiņā.

Sakārtota dokumentācija un likumu ievērošana 

Profesionāls meža apsaimniekotājs palīdzēs tikt galā arī ar meža dokumentāciju, jo nereti nezināšana un nesakārtoti dokumenti liedz iespēju pieteikties dažāda veida finansiālajam atbalstam.

Baudāma estētiskā vide 

Kas ne mazāk mazsvarīgi, tad sakopts un sakārtots mežs ir būtiska ainavas sastāvdaļas estētiskā vērtība, kas priecēs gan tā īpašnieku, gan visus, kam mežu nāksies uzlūkot dienu no dienas.

Protams, ne mazāk svarīgs ir jautājums, cik tad man izmaksās profesionālu meža apsaimniekotāju piesaiste, un vai es maz to varu atļauties? Latvijas prakse pierāda, ka ir daudz un dažādu veidu, kā par mežu parūpēties un nemaksāt par to papildus, tāpēc ļoti svarīgi izvēlēties apsaimniekotāju, kas veiks uzticamu meža apsaimniekošanu. Svarīgi noslēgt līgumu un sekot līdzi dokumentācijai un reāli veiktajām darbībām. Ja tomēr meža īpašuma saglabāšana īpašumā šķiet pārāk lielas “klapatas”, arī meža īpašumacirsmas pirkšanā noteikti iesaistiet profesionāli, kurš gan samaksās adekvātu meža iepirkuma cenu, gan turpinās par īpašumu pienācīgi rūpēties arī nākotnē.

Privātai konsultācijai par Jūsu meža apsaimniekošanu, aicinām sazināties ar mums rakstot e-pastu info@logseter.lv vai zvanot +37128380034

meza-apsaimniekosanu-uztici-profesionaliem
Uztici meža apsaimniekošanu profesionāļiem!

Raksts tapis sadarbībā ar 1188.lv